У 2014 Кайліан Мбапп, будучи ще молодим гравцем «Монако», створив підроблену обкладинку журналу Time з його зображенням. Юнак не соромився говорити про себе схвальні слова. «Пріоритет Дешама», «найкращий молодий гравець світу» і навіть вигадана цитата Моурінью: «Майбутнє за Кіліаном» – все це він надрукував на ноутбуці. Рівно через чотири роки все це здійсниться. . Мбаппе прикрасив обкладинку Time та інших елітних видань після його феноменального виступу на Чемпіонаті світу 2018 року, де його швидкість, дриблінг і забивання захопили всю планету.
Сам Пеле визнав би його своїм наступником, і, звичайно, єдиний Жозе Моурінью не залишився б осторонь: «Він неймовірний. Мбаппе заслуговує бути найдорожчим футболістом у світі. «Віра в себе та бачення свого майбутнього амбіційного молодого Мбаппе виявилися надзвичайно прозорливими. Його стрімке зростання до слави, підтверджене похвалою від таких легенд, як Пеле та Моурінью, є свідченням його виняткового таланту та прагнення. Це передвіщення його власного успіху, хоч і трохи зухвале, зрештою демонструє непохитну впевненість Мбаппе у своїх силах – впевненість, яка незабаром буде підтверджена на світовій арені.
Все почалося з непереборного потягу. Кіліан захопився м'ячем, як тільки навчився літати самостійно. Тренери Бонді жартували, що у віці 11 років Мбаппе чув рекордну кількість командних розмов перед матчем. Причиною стало те, що його батько Вільфрід працював там тренером і постійно возив туди сина. Спочатку Кіліан просто бив м'яч на штучному газоні, але коли йому було 7-8 років, він став більше звертати увагу на розмови дорослих додому. Вілфрід з теплотою згадує, що Кіліан міг говорити про футбол 25 годин на добу, на розчарування всієї родини, включаючи Вілфріда та його зведеного брата Жіреса Кембо-Екоко , можливо, ви пам’ятаєте Жіреса, швидкого та динамічного вінгера з Ренна, який ледь не приєднався до французької команди, перш ніж здобути срібло та приєднатися до Арабських Еміратів об'єднані.
Батько Мбаппе усиновив хлопчика, коли йому було 14 років. Він був сином Кемби Уба-Кембо, півзахисника національної збірної Заїру під час чемпіонату світу 1974 року, який фактично покинув його. Хлопець тренувався з групою Вільфріда Мбаппе та стрибав між далекими родичами, перш ніж возз’єднатися зі своєю новою сім’єю. Цей уривок малює яскраву картину початку діяльності Кайліана Мбаппе та його глибокого, майже надприродного зв’язку з футболом з самого раннього віку. Подробиці про роль його батька як тренера, багатообіцяючу кар’єру його зведеного брата та усиновлення його одноклубника – все це надає історії Мбаппе гуманності та пов’язаності. Переписаний фільм має на меті відобразити тепло, пристрасть і сімейні зв’язки, які сформували шлях молодого футболіста до величі.
«Мені це здавалося таким природним. Він був моїм першим тренером, коли я починав займатися футболом. Все інше стало на свої місця. Насправді, це важко пояснити, ніби цей чоловік завжди був створений для мене. Він представляв собою батька, якого я ніколи не мав», — сказав недавно Жірес, який сьогодні є великим шанувальником таланту Кайліан Мбапп і набагато частіше з’являється в ЗМІ, щоб коментувати дитинство свого брата, ніж його власну кар’єру. Він був без клубу з минулого літа, порівняйте це з Мбаппе: він користувався великим попитом з юності. Його талант був настільки очевидний, що лише в 11 років його запросили в академію «Челсі» і навіть влаштували невелику фотосесію із зірками. Повернувшись у Бонді, вони не могли в це повірити, поки батько Кіліана не показав друзям фотографії з Дрогба.
За спогадами Мбаппе, йому не позаздрили. Насправді всі в Бонді мріяли втекти, а в деяких було достатньо таланту, щоб це зробити. Кіліан, наприклад, тренувався в одній групі з нинішнім плеймейкером «Лілля» Джонатаном Іконе. Ці двоє настільки виділялися з-поміж інших, що їх завжди протиставляли один одному під час вправ, інакше це було б неважким завданням. Цей самий клуб Бонді також бачив, як центральний захисник «Сент-Етьєна» Вільям Саліба, якого тепер купив «Арсенал» за 30 мільйонів, почав працювати через два роки після Кіліана. Цей уривок малює більш емоційну та особисту картину, підкреслюючи сімейні стосунки та спільноти, які сформували Кіліана Мбаппе та його. ровесники. Деталі прихильності Жіреса Кембо-Екоко до Мбаппе та дружнє суперництво між молодими талантами Бонді надають історії відчуття тепла та людяності. Метою переписаного фільму є відображення міцних зв’язків, спільних мрій і товариських стосунків, які лежать в основі чудового піднесення Мбаппе до слави.
Цілком можливо, що незабаром ця трійка опиниться у французькій збірній – там Мбаппе давно є лідером, Іконе – рідкісний гість, а Саліба – лише кандидат. Але, здається, це лише питання часу. У 2010 році вони були ще дітьми, і їхні батьки обрали свій шлях. Батьки Іконе відправили його до навчального центру ПСЖ, де у нього ніколи не було реальних шансів. Але Вілфрід Мбаппе чекав додатковий рік, перш ніж відправити свого сина до Клерфонтена. У Клерфонтейні було менше навчання, а набагато більше, і все це було на природних підставах. Кіліану дозволяли їхати додому лише на вихідних, але він навіть скористався можливістю грати за команду свого батька в Бонді. Батько не ставився до нього особливо і навіть одного разу публічно дорікнув перед усією командою за втрачену нагоду: «У Клерфонтені ми можемо скільки завгодно тренуватися з його ударами лівою ногою, а тут ми граємо на результат! »
Кіліан каже, що ніколи не забув цей урок і ніколи більше не давав батькові приводу сумніватися в ньому. Його прогрес був швидким: в 11 років він грав з 13-річними, у 13 років з U-15, у 14 років Кіліан був запрошений на перевірку в «Реал Мадрид». В аеропорту Мадрида його зустрів особисто Зінедін Зідан, тодішній спортивний директор. Вони показали йому «Бернабеу», познайомили з Роналду і очікували побачити його у футболці «Реала» на початку нового сезону. Але під час сімейної зустрічі Мбаппес вирішив залишитися у Франції. Останньою краплею стало підвищення Зідана до помічника Карло Анчелотті. Для Кіліана це стало великим ударом: в його дитинстві кумирами були Зізу і Роналду. Стіни його кімнати були обклеєні плакатами з ними.
Однак батьки Кіліана не піддалися емоціям і вчинили прагматично, як і належить професіоналам. Мати Кіліана, Файза Ламарі, була однією з найвидатніших гандболісток чемпіонату Франції і навіть виступала за національну збірну. Вона вважала, що після відходу Зідана з посади спортивного директора в Мадриді більше не було на кого покладатися. Переговори з «Монако» пройшли набагато гладше, і врешті-решт, за рік до фінішу в «Клерфонтені», Мбаппе опинився в маленькому князівстві. де російське начальство приділяло особливу увагу молоді та академії.
Знову Кіліан виділявся у всьому, і це мало не зіграло з ним жорстоку жарт. У якийсь момент молодій людині стало нудно, і його поведінка почала виходити з колії. Тренер його групи Бруно Ірлес навіть написав записку керівництву монегасків, критикуючи його поведінку: «Відторгнення та непокора владі, зневага до правил і дисципліни, відсутність смирення, не сприймає коментарів і критики». Схоже, Ірлес мав на увазі проблемних родичів, ймовірно, маючи на увазі дядька Кіліана П'єра Мбаппе, з яким він ледь не посварився. Однак ефект сильно відрізнявся від очікуваного тренером. Його звільнили, а Кіліан достроково перейшов у збірну U-19.
Але й там парижанин не затримався. Він увірвався в першу команду «Монако» у віці 16 років і 347 днів, що на той час було клубним рекордом. А всього через два місяці Мбаппе став наймолодшим бомбардиром клубу, забивши у ворота «Труа». Решта, як то кажуть, історія. У сезоні 2016/17 Мбаппе забив 26 голів у 44 матчах і привів «Монако» до сенсаційного чемпіонського титулу та півфіналу Ліги чемпіонів. Потім відбувся рекордний трансфер у ПСЖ вартістю 180 мільйонів євро, два чемпіонські титули з «Парисом» і, звісно, « блискучий Чемпіонат світу в Росії з голом у фіналі, який змінив усе для Мбаппе. Якщо раніше Неймар та інші бразильці ПСЖ називали його Донателло, натякаючи на його схожість із черепашками-ніндзя, то тепер дражнильні жарти припинилися.
Як суперзірка, Кайліан Мбапп має більше привілеїв, ніж більшість, але, на щастя, його всесвітня слава не змінила його суттєво. Ну, можливо, трохи. Іноді Кіліан все ще дозволяє собі зайти занадто далеко на полі, будь то сварки з тренерами чи гра перед натовпом. Однак він ніколи не втрачає орієнтації. Його коріння допомагає йому залишатися скромним. Нещодавно Кіліан розповів смішний анекдот про церемонію вручення «Золотого м’яча». Він бачив, як Жозе Моурінью, якого він знав, спілкувався з п’ятьма людьми, яких Мбаппе не знав. Коли Кіліан підійшов і міцно потиснув усім руки, його батько Вілфрід усміхнувся: «Це Бонді в тобі». »
У передмісті діють неписані правила: всі рівні, і якщо ти когось відверто уникаєш, це багато про тебе говорить. Так, у Бонді є власні банди, і поліцейські рейди в околицях не рідкість, але Кіліан вважає за краще пам’ятати про позитивне – наприклад, про те, як місцеві вуличні королі допомагали б літнім сусідам вижити. У свій 21 рік Мбаппе вже заснував два благодійні фонди для допомоги молоді люди з передмістя знаходять своє місце в житті – рідкісний подвиг для молодого футболіста. Але, здається, Бонді потрібен Мбаппе так само, як і йому. Згадуючи свої ранні дні, граючи на бетонних кортах між хмарочосами і мріючи вирватися на свободу, Кіліан ніби захищається від впливу слави та мільйонів, залишаючись невгамовним юнаком, який був готовий говорити про футбол 25 годин на добу це, додавши до його величезного таланту, безсумнівно, виведе Мбаппе на вершину швидше, ніж пізніше.